Hoşgeldiniz Bugün 02 18 2019

Ücretsiz Hayvan Sahiplendirme Dolandırıcılara Dikkat !

11.390 defa okundu.

pet-shop-dolandirici

Ücretsiz hayvan sahiplendirme adı altında değişik ve ilgi çekici köpek veya kedileri Örneğin; ( Chow Chow (Çin aslanı), Husky, Alman Kurdu, Pitbull, Terrier vb. ) cins köpekleri kullanarak dolandırıcılık yapan bu kişilere karşı dikkatli olun.

Bir kişinin başına gelenleri yazıyorum. Bir facebook sayfasında “ücretsiz köpek sahiplendirme” adlı sayfada paylaşımda bulunan bir kişi ismi ” Osman Uludağ ” aşağıda linklerini verdik. Ücretsiz chow chow yavrularını sahiplendiriyormuş gibi sayfaya konu açıyorlar. Arıyorsunuz karşınıza sözde varolan hayvanın sahibi çıkıyor (Pınar Soylu)  ve genellikle bunu bayan seçiyorlar daha inandırıcı ve gerçekci olsun diye. Buraya kadar herşey normal, herşey tamamen ücretsiz olarak size verecekler. Nerde bu köpek yavruları diye sorduğunuzda tabiki Türkiye’nin en uzak illerini tercih ediyorlar. Mesala Artvin deniliyor. Sizin taa Artvin’e Türkiye’nin bir ucuna gitme şansınız yok. Size diyorlar ki “canlı hayvan taşıma servisi” adı altında bizim bir tanıdığımız var diyerek size onun numarasını vereyim bir arayın görüşün deniliyor. Arıyorsunuz ben Ankara’dan arıyorum artvinden köpek getirteceğim ne kadar ücrete getirirsiniz. Sisteme bakıyormuş gibi yapıp Kırıkkale taraflarına aracımız çıkacak oradan da Ankara tarafına geçiş yaparız 150 tl ücret talep ediyoruz diyorlar. Verdikleri ücret de o kadar uçuk bir ücret değil neden; çünkü imkansız rakamlar istemiyorlar ki her bir insanın verebileceği ücreti talep ediyorlar. Asıl olay zaten bu cuzi miktardaki ücreti yatırdıktan sonra oluyor. Neyse devam edelim, O yüzden size ilk başta düşük ücret diyorlar. Ardından ptt hesabına yatırmanızı istiyorlar sonra kayıt işlemlerinizi alalım diyorlar. Vermiş olduğu hesap ismi ” AHMET ERTAN ŞAHİN ” İnternette biraz araştırma yaparsanız bu Ahmet Ertan Şahin dolandırıcısını görebilirsiniz. Gidip yatırıyorsunuz ücreti ve yaklaşık yarım saat sonra biri sizi arıyor. Asıl olay burada başlıyor “Şahinoğlu Petshop” diye bir yer İsmi “Cenk” sözde bir petshop firması ama böyle biryer yok. Köpeğinizin nakil işlemlerini gerçekleştirecez fakat uzun yol olduğu için köpeği sigorta yapmamız lazım ama sizden ücret talep etmiyoruz diyor. Burada güven duygusu vermeye çalışıyorlar ( Sahte sigorta dedikleri olay 500 tl ile 3000 tl ye kadar yaptırılabiliyormuş.) Pet sigorta yaptırmamız lazım sizin 500 tl ptt hesabına yatırıp biz size tekrar bu ücreti geri yollayacağız. Girdi çıktı işlemi yapmamız lazım deniliyor. (Birde utanmazlar, gerçekci kılmak için köpeğin karnesini dolduruyormuş gibi yaparak köpeğinizin ismini ne olmasını istersiniz. İşte size firmamızın hediyesi kafes,mama,su içme kabı fln ücretsiz yolluyoruz diyorlar.) Ve tabiki 500 tl yi yatırdığınızda da geri size ücreti yollamıyorlar. Ertesi gün aradıklarınızda ise hiç birinin telefonuna tekrar ulaşamıyorsunuz.

Siz siz olun kesinlikle ücretsiz veya ücretli köpek sahibi olacaksanız canlı olarak görmek isteyin eğerki mesafeniz uzak ise video yollamasını veya görüntülü konuşma yapmak istediğinizi belirtiniz. Lütfen bu yazıyı sosyal ağlarda paylaşın ve başka kurbanların bu dolandırıcılara yem olmasını önleyin.

Dolandırıcı Ahmet Ertan Şahin,

Telefon numaraları:

-0537 437 12 64 – MERT ( SÖZDE İSMİ BU )

-0535 732 23 04 – PINAR SOYLU ( SÖZDE İSMİ BU )

0533 401 82 65 – CENK ( SÖZDE İSMİ BU )

 

Facebook taki sayfaları : Ücretsiz Köpek Sahiplendirme

Dolandırıcı şebekesinden biri : Osman Uludağ

 

 

_______________________________________________________

 

 

” PeTTaksi.Org ” – Copyright © 2014 – 2015,


Yorum Yap
Volkan

Mehmet karaoğlan adında artvin hopa da veteriner hekim olarak kandiran yeni bir dolandırıcı daha mevcut bende bu kisilere kanandanim.. telefon 05446242079 05054712714 köpek sahibi sözde can diğeri ise veteriner hekim.. yukarıda anlatıldığı gibi sizden para talep ediyorlar ve paranin geribiade olacagini soyluyorlar ben dun AKŞAM magdur oldum sizde olmayin.. artvindeki veteriner hekimlere ulaştım dolandırıcı olduklarını doğruladım istanbuldan işi organize ediyorlarmış.. avukatı doktoru bile dolandırmışlar.. şuan yazdığım numaralar aktif.. arayın suç ustu yapin açik vermeyin..

1 sene önce yazıldı.
Fikret

Arkadaslar ayni kansiz benide cep telefonu satma bahanesi ile dolandirdi mahkemeye verdim 2 sene gitgel hakim 97 tutuklamasi var dedi ama dava devam ediyo ne mahkeme nede avukat hicbirsey yapamiyor verdigim paranin uc bes katida zararim var boyle adamlari cekip vurcan baska turlu olmaz

3 sene önce yazıldı.
admin

Savcılığı suç duyurusunda bulunup, Paranızı hangi hesap numarasına attıysanız, Hesabın kimin üzerine olduğu tespit edilip yaklaşık 40 gün içerisinde size devletin tahsis ettiği avukat ile gerekli işlemler yapılarak geri alma şansınız var.

3 sene önce yazıldı.
Sinem Erdoğan

Az önce aynı olay başıma geldi ne yapmak lazım parami nasıl geri alabilirim lütfen yardımcı olun

3 sene önce yazıldı.
ali

Bende onlara kananlardanim. Adam profesyonel dolandiriciymis

4 sene önce yazıldı.